Odabir trenutno najboljih vrhunskih premium pametnih telefona
Vrhunski pametni telefoni stigli su u velikom broju u mobis.hr webshop, ali odabrati pravi je zaista zahtjevan posao! Pročitaj naš kratki pregled LED je poluprovodna dioda koja emitira svjetlo kada se puni s elektricitetom. Dolaze u raznim bojama i neke LED diode sadrže i nekoliko elemenata te su stoga sposobne emitirati svjetlo različitih boja. LED diode koriste se za ekrane, tipkovnice, pozadinska svjetla i dr. Jasno bijeli LED također može biti korišten za svjetiljke i svjetla na mobilnim telefonima. Čak ako i nisu svjetle kao xenon svjetla, LED svjetla su kompaktnija i zahtjevaju manje energije pa se mogu koristiti kao video svjetlo. Povezani pojmovi: Kamera Xenon flashi saznaj sve odgovore na pitanja o vrhunskim pametnim telefonima.
U odabir su ušli sljedeći pametni telefoni, a mi ih imamo sve!
1. Apple iPhone 7 crveno izdanje
Naravno niti jedna lista vrhunskih mobitela ne prolazi bez Apple pametnih telefona. Apple iPhone 7 128 GB u crvenoj boji donio je dašak osvježenja u prepoznatljivi Apple dizajn koji se gotovo nije mijenjao 3 godine. Uvijek možemo reći, zašto mijenjati ako nije pokvareno, ali ponekad volimo da nas oduševe nečim novim. Crvena boja u tome nije iznevjerila.
Od ostalih stavki tu je uvijek savršeno optimizirani iOS koji je donio i 3D dodir čime je učinio svijet ekrana na dodir još malo pametnijim i bolje iskorištenim.
KLJUČNE INFORMACIJE:
- Optimizacija hardwarea i software dovedena do savršenstva
- Vrhunski dizajn
- Kvaliteta
Pronađi iPhone 7 128GB u crvenoj boji
2. Samsung Galaxy S8
Vječni rival Apple mobitelima, Samsung S8 donio je zaista impresivno poboljšanje i pomaknuo granice zaslona svojih uređaja. Tipke na zaslonu u potpunosti su uklonjene, a odnos tijela i zaslona iznosi impresivnih 84%! Tu su i neka poboljšanja koja smo do sad već vidjeli na Microsoft Lumiji 950 poput skeniranja rožnice za otključavanje uređaja. KameraMobilni telefoni mogu vas obavijestiti o događajima poput dolazećeg poziva ili poruke na nekoliko načina. Najpopularniji su zvukom i vibracijom. Obavješćivanje zvukom može biti različito ovisno o tipu mobilnog telefona. Prije su mobilni telefoni imali samo monofone tonove kao zvukove obavijesti i alarm. S naprednom tehnologijom stigli su i polifone melodije. Kasnijim razvojem mobilnih uređaja, počeli su se koristiti i MP3 melodije za različite vrste alarma. Kako su naprednije tehnologije zvukova postale dostupne (poput AAC) tako su se i dodavali sustavu obavješćivanja. Mobilni telefoni počeli koristiti i kratke video isječke za obavijest. (Napomena: video isječci nisu isto što i video pozivi). Neovisno o tome koju vrstu melodija koristi vaš mobitel, svi vole prilagoditi i personalizirati svoje zvukove i izvan onog što im je proizvođač ponudio. Povezani pojmovi: Zvuk Profili zvuka ID pozivatelja Prilagođeni zvukovi Polifoni zvukovi MP3 (MPEG Layer 3) AAC (Advanced Audio Coding) je poboljšana, glavna, ali i selfie kameraMobilni telefoni mogu vas obavijestiti o događajima poput dolazećeg poziva ili poruke na nekoliko načina. Najpopularniji su zvukom i vibracijom. Obavješćivanje zvukom može biti različito ovisno o tipu mobilnog telefona. Prije su mobilni telefoni imali samo monofone tonove kao zvukove obavijesti i alarm. S naprednom tehnologijom stigli su i polifone melodije. Kasnijim razvojem mobilnih uređaja, počeli su se koristiti i MP3 melodije za različite vrste alarma. Kako su naprednije tehnologije zvukova postale dostupne (poput AAC) tako su se i dodavali sustavu obavješćivanja. Mobilni telefoni počeli koristiti i kratke video isječke za obavijest. (Napomena: video isječci nisu isto što i video pozivi). Neovisno o tome koju vrstu melodija koristi vaš mobitel, svi vole prilagoditi i personalizirati svoje zvukove i izvan onog što im je proizvođač ponudio. Povezani pojmovi: Zvuk Profili zvuka ID pozivatelja Prilagođeni zvukovi Polifoni zvukovi MP3 (MPEG Layer 3) AAC (Advanced Audio Coding) i daje zaista kristalno čiste fotografije.
KLJUČNE INFORMACIJE:
- Veliki zaslon, omjer zaslona i kućišta iznosi 84%
- Inovativni načini personalizacije uređaja
- Vrhunska kameraMobilni telefoni mogu vas obavijestiti o događajima poput dolazećeg poziva ili poruke na nekoliko načina. Najpopularniji su zvukom i vibracijom. Obavješćivanje zvukom može biti različito ovisno o tipu mobilnog telefona. Prije su mobilni telefoni imali samo monofone tonove kao zvukove obavijesti i alarm. S naprednom tehnologijom stigli su i polifone melodije. Kasnijim razvojem mobilnih uređaja, počeli su se koristiti i MP3 melodije za različite vrste alarma. Kako su naprednije tehnologije zvukova postale dostupne (poput AAC) tako su se i dodavali sustavu obavješćivanja. Mobilni telefoni počeli koristiti i kratke video isječke za obavijest. (Napomena: video isječci nisu isto što i video pozivi). Neovisno o tome koju vrstu melodija koristi vaš mobitel, svi vole prilagoditi i personalizirati svoje zvukove i izvan onog što im je proizvođač ponudio. Povezani pojmovi: Zvuk Profili zvuka ID pozivatelja Prilagođeni zvukovi Polifoni zvukovi MP3 (MPEG Layer 3) AAC (Advanced Audio Coding)
3. Huawei P10
Huawei je prezentirao uspješnog nasljednika P9, Huawei P10 s dvostrukom Leica kamerom, ali i baterijom kapaciteta od 3200 mAh što u prijevodu otprilike znači 18 sati rada tijekom razgovora ili 10 sati surfanja Internetom.
Huawei P10 donosi i inovativni brzi punjač s niskom voltažom i hladnijom i sigurnijom tehnologijom koja smanjuje porast temperature za 50%.
KLJUČNE INFORMACIJE:
- Fantastična dvostruka Leica kameraMobilni telefoni mogu vas obavijestiti o događajima poput dolazećeg poziva ili poruke na nekoliko načina. Najpopularniji su zvukom i vibracijom. Obavješćivanje zvukom može biti različito ovisno o tipu mobilnog telefona. Prije su mobilni telefoni imali samo monofone tonove kao zvukove obavijesti i alarm. S naprednom tehnologijom stigli su i polifone melodije. Kasnijim razvojem mobilnih uređaja, počeli su se koristiti i MP3 melodije za različite vrste alarma. Kako su naprednije tehnologije zvukova postale dostupne (poput AAC) tako su se i dodavali sustavu obavješćivanja. Mobilni telefoni počeli koristiti i kratke video isječke za obavijest. (Napomena: video isječci nisu isto što i video pozivi). Neovisno o tome koju vrstu melodija koristi vaš mobitel, svi vole prilagoditi i personalizirati svoje zvukove i izvan onog što im je proizvođač ponudio. Povezani pojmovi: Zvuk Profili zvuka ID pozivatelja Prilagođeni zvukovi Polifoni zvukovi MP3 (MPEG Layer 3) AAC (Advanced Audio Coding)
- Inovativni punjač niske voltaže i temperature
4. Google Pixel
O Google Pixel pametnom telefonu već smo pisali, ali i snimali. Možda dizajn nije jedna od ključnih značajki kao kod gore navedenih uređaja, ali kupci ovog uređaja ionako su usmjereni na druge značajke. Koje? Izdvajamo najvažnije!
Google Pixel pokreće Andorid u svojem najčišćem obliku, na početnom zaslonu nalazi se prilagođeni Google zaslon te prečac za pristupanje Google asistentu. KameraMobilni telefoni mogu vas obavijestiti o događajima poput dolazećeg poziva ili poruke na nekoliko načina. Najpopularniji su zvukom i vibracijom. Obavješćivanje zvukom može biti različito ovisno o tipu mobilnog telefona. Prije su mobilni telefoni imali samo monofone tonove kao zvukove obavijesti i alarm. S naprednom tehnologijom stigli su i polifone melodije. Kasnijim razvojem mobilnih uređaja, počeli su se koristiti i MP3 melodije za različite vrste alarma. Kako su naprednije tehnologije zvukova postale dostupne (poput AAC) tako su se i dodavali sustavu obavješćivanja. Mobilni telefoni počeli koristiti i kratke video isječke za obavijest. (Napomena: video isječci nisu isto što i video pozivi). Neovisno o tome koju vrstu melodija koristi vaš mobitel, svi vole prilagoditi i personalizirati svoje zvukove i izvan onog što im je proizvođač ponudio. Povezani pojmovi: Zvuk Profili zvuka ID pozivatelja Prilagođeni zvukovi Polifoni zvukovi MP3 (MPEG Layer 3) AAC (Advanced Audio Coding) je jednom riječju vrhunska, a prema velikom broju testova i najbolja na svijetu! Pregledom specifikacija možda nećeš na prvu zaključiti, ali fokusiranje i snimanje je iznimno brzo, a fotografije su uvijek briljantne, pri jakom, srednjem i slabom osvjetljenju. Također, ovo je prvi mobitel koji je podržavao Google Daydream VR naočale.
KLJUČNE INFORMACIJE:
- Prema brojnim testovima sadrži najbolju kameru na svijetu.
- AndroidAndroid je operativni sustav baziran na Linuxu i softverskoj platformi kreiranoj od strane Googla. Android beta Beta verzija Android operativnog sustava objavljena je 5. studenog 2007. godine. Prvi SDK (eng. software development kit) odnosno niz softverskih alata za kreiranje aplikacija objavljen je tjedan dana kasnije, 12. studenog 2007. Android 1.0 Android 1.0 bio je prva komercijalna inačica sustava. Bio je dostupan na pionirskim uređajima - T-mobile G1 zajedno s Androidovim izvornim kodom. Android 1.1 Android 1.1 objavljen je 9. veljače 2009. godine, paralelno s izlaskom HTC Dream mobitela koji je bio međunarodna verzija mobitela T-Mobile G1. Android 1.5 Cupcake Android 1.5. Cupcake objavljen je 30. travnja 2009. i bila je to prva važnija nadogradnja Android sustava. Ova inačica sustava bila je prva koja je naziv dobila prema desertu. Do danas svaka sljedeća verzija Androida imenovana je prema desertu i to na način da je prvo slovo deserta ono koje dolazi po abecedi. Verija 1.5 Cupcake predstavila je softversku tipkovnicu i omogućila je proizvodnju uređaja koji se upravljaju na dodir s QWERTY tipkovnicom poput HTC Magic modela (veljača 2009.). Ova verzija omogućila je Android pametnim telefonima snimanje videa. Osim toga, Android 1.5 Cupcake omogućio je podršku vanjskim softverskim tipkovnicama, widgetima, stereo Bluetoothu, copy/pasteu iz internetskog preglednika, rotaciju ekrana i mogućnost objave videa na YouTubeu i Picasi. Android 1.6 Donut Android 1.6 Donut predstavljen je 15. rujna 2009. Omogućio je pretvaranje teksta u govor, unaprijedio Android trgovinu te predstavio potporu WVGA ekranima. Kamera je postala brža, a međusobno su povezane galerija slika, fotoaparat i kamera. Android 2.x Eclair Android 2.x Eclair SDK pušten je 26. listopada 2009. Android 2.0 predstavio je mogućnost sinkronizacije više računa, potporu Microsoft Exchange emailu, Bluetoothu 2.1, brzi pristup kontaktima, mogućnosti pop-upa za pozive, SMS i email poruke pritiskom na avatara kojeg ste namijenili određenom kontaktu. Također, kamera je dobila mogućnost integracije s bljeskalicom, digitalnim zoomom, prilagođavanju scena, bijele boje i efekta boja te makro fokusa. Nadograđen je internetski pretraživač UI te su dodane mogućnosti dvostrukog klika za zoom. Sustav je napokon dobio dugoočekivanu potporu za multi-touch interakciju sa softverom. Omogućeno je i postavljanje wallpapera. UI je redizajniran s brojnim poboljšanjima te je unaprijeđen rad na svim veličinama ekrana i rezolucijama. Predstavljena je i Google Maps Navigacija te je ubrzo postala jedna od ključnih prednosti Android smartphona. Android 2.1 nije imao značajnije promjene. Zajedno s Android 2.1 Eclairom, Google je predstavio prvi Nexus uređaj. Proizvodio ga je HTC, ali je prodavan direktno od strane Googla. Google Nexus One pušten je u siječnju 2010., a već u svibnju 2010. bio je prva verzija nadograđen s Android 2.2 Froyo. Android 2.2.x Froyo Android 2.2 Froyo SDK objavljen je 20. svibnja 2010. Froyo je donio značajnija poboljšanja u odnosu na Eclair. Pristup pohranjenim sadržajima i aplikacijama se značajno ubrzao zahvaljujući JIT programskom prevoditelju. Web preglednik je ubrzan zahvaljujući novom JavaScriptu. Android 2.2 Froyo donio je push obavijesti, povezivanje USB-om, WiFi i unaprijeđenu Android trgovinu s automatskim nadogradnjama. Internetski preglednik koristio je mogućnost uploada datoteka. Po prvi puta korisnici su mogli službeno instalirati aplikacije na eksternu memoriju. Također, Adobe Flash je bila jedna od najznačajnijih odrednica novog internetskog preglednika. Naknadne izmjene i nadogradnje uključivale su Android 2.2.1, 2.2.2 i 2.2.3. Android 2.3.x Gingerbread Android 2.3 Gingerbread SDK predstavljen je 6. prosinca 2010. Ova verzija imala je unaprijeđeno korisničko sučelje i optimizirane performanse. Omogućilo je funkcioniranje SIP VoIP internetske tehnologije, unaprijedilo unos teksta i točnost tipkovnice, unaprijedilo copy/paste funkcionalnost (odabir riječ po riječ), NFC potporu, nove audio efekte poput virtualizacije slušalica i pojačanja basa, novi sustav preuzimanja sadržaja te je podržavao prednju kameru. Programerima je omogućen velik broj poboljšanja, pristup zvuku, grafici te žiroskopu i barometru. Sve je to omogućilo brže kodirane. Novi mobiteli koji su radili sa sustavom Gingerbread, sada su koristili novi ext4 file sustav. Ipak Android 2.3 Gingerbread najviše se isticao unaprijeđenim sustavom upravljanja energijom i aktivniji pristupom radu s aplikacijama čime je uređaj radio puno dulje. Od prosinca 2012. Gingerbread je bio najraširenija inačica Android sustava u svijetu. Unaprijeđene verzije sustava bile su Android 2.3.1, 2.3.2, 2.3.4, 2.3.5, 2.3.6 i 2.3.7. Uz ostale važnije nadogradnje prema korisničkom viđenju, najvažnije su bile mogućnosti glasovnog ili video razgovora putem Google Talka, unaprijeđene gmail aplikacije, nadogradnje kamere i bolja iskorištenost baterije. Google je nastavio s Nexus razvojem i lansirao Google Nexus S, uređaj napravljen od strane Samsunga u prosincu 2010. To je bio prvi telefon koji je podržavao Android 2.3 Gingerbread te prvi telefon s NFC tehnologijom na hardverskoj i softverskoj razini. Android 3.x Honeycomb Android 3.0 Honeycomb SDK pušten je u rad 22. veljače 2011. Bila je to prva verzija isključivo za tablete i istovremeno dostupna za Android Gingerbread telefone. Android Honeycomb predstavio je potpuno novo korisničko sučelje u potpunosti prilagođeno na dodir koje se nije oslanjalo isključivo na fizičke gumbe za navigaciju. Istovremeno imalo je određene korisničke poteškoće. Uz vizualne razlike, Honeycomb je bio prvi koji je predstavio hardversko ubrzanje i višejezgreni procesor. Također, bio je prvi koji je uveo mogućnost video poziva čak i prije nego što ju je Gingerbread uveo. Kasnije je Gingerbread nadograđen na Android 3.1 i 3.2 verziju prije nego što su i Gingerbread i Honeycomb bili zamijenjeni s Android 4.0 Ice Cream Sandwich inačicom. Android 3.1 dodao je potporu za USB dodatke poput eksterne tipkovnice, prezentacijske pokazivače ''pointere'', joysticke i gamepadse. Android 3.2 bio je usavršen i optimiziran za veći broj modela tableta. Motorola XOOM je bio ambasador za ovaj mobile Androida i osnovna podloga za demonstraciju. Android 4.0.x Ice Cream Sandwich Android 4.0.x SKD pušten je 19. listopada 2011. OS bez dodataka i promjena - najčišći oblik.
- Prvi mobitel koji podržava Google Daydream VR naočale
5. OnePlus 3T
OnePlus 3T nasljednik je starijeg brata, OnePlus 3 modela predstavljenog samo pola godine ranije. Tanko, u potpunosti aluminijsko kućište krije vrhunske specifikacije. Snapdragon 821 procesor čak je 10% brži u odnosu na svog prethodnika, a multitaskanje radi bez zastajkivanja i poteškoća.
KLJUČNE INFORMACIJE:
- 6 GB radne memorije!
- Beskompromisno brz uređaj, idealan za multitaskanje.
6. LG G6
Želiš veliki ekran, ali ne i veliki uređaj? LG G6 uspio je staviti 5.7“ zaslon u uređaj koji je tek nešto veći od kućišta iPhone 7 modela. Pitaš se kako im je to uspjelo? Omjer zaslona i tijela uređaja iznosi čak 80%. Uz to ima i military certifikat i IP 68 certifikat koji potvrđuje otpornost na vodu i prašinu te eventualna oštećenja uzrokovana padovima.
KLJUČNE INFORMACIJE:
- Vrhunski 18:9 zaslon, omjer zaslona i kućišta iznosi čak 80%.
- Military certifikat.
- Dvostruka širokokutna kameraMobilni telefoni mogu vas obavijestiti o događajima poput dolazećeg poziva ili poruke na nekoliko načina. Najpopularniji su zvukom i vibracijom. Obavješćivanje zvukom može biti različito ovisno o tipu mobilnog telefona. Prije su mobilni telefoni imali samo monofone tonove kao zvukove obavijesti i alarm. S naprednom tehnologijom stigli su i polifone melodije. Kasnijim razvojem mobilnih uređaja, počeli su se koristiti i MP3 melodije za različite vrste alarma. Kako su naprednije tehnologije zvukova postale dostupne (poput AAC) tako su se i dodavali sustavu obavješćivanja. Mobilni telefoni počeli koristiti i kratke video isječke za obavijest. (Napomena: video isječci nisu isto što i video pozivi). Neovisno o tome koju vrstu melodija koristi vaš mobitel, svi vole prilagoditi i personalizirati svoje zvukove i izvan onog što im je proizvođač ponudio. Povezani pojmovi: Zvuk Profili zvuka ID pozivatelja Prilagođeni zvukovi Polifoni zvukovi MP3 (MPEG Layer 3) AAC (Advanced Audio Coding) od čak 125 stupnjeva!